Головна » Твори » Статті і роздуми » Пізнаючи Україну. Подорожі |
Такої прекрасної осені, як в «Олександрії», я ніколи не бачила. Ба більше! Навіть не думала, що така краса взагалі існує на планеті. Здавалось, всі ті фотографії золотої або червоної осені – фотошоп. Не лежить так рівно листя на воді, не стоять так однаково жовті дерева, не буває таких об'ємів яскравих фарб. Та ні! Буває! В Україні, тут, поряд. Всього лиш за півтори години їзди від Києва. Та ще й за символічну плату. Вхід коштує всього лиш 15 грн. Всі фотографії можна побачити тут.
До речі, неприємним сюрпризом стало те, що карта тільки на вході. Вказівники є, але не до всіх місцин. А самі місцини не підписані. Карти парку не продавались. Як варіант – сфоткати на телефон. Але це таке собі задоволення – розглядати на маленькому екрані малюсінькі позначки. Через це не зможу точно вказати, куди йти. Адже сама просто бродила парком. Випадково побачила Кінську могилу. На карті її не позначено. За легендою тут похований улюблений кінь графа Потьомкіна.
Статуї Аполлона і Діани розташовані поряд з якимось будинком. Саме там я зустріла кота. Він супроводжував туристів по парку. Від однієї групи до іншої переходив. Прогулявся з нами до джерела Лев і перейшов в до іншого туриста. Але про джерело – трішки пізніше.
Хто така ця Браницька? Засновниця парку. В 18 ст. Біла Церква була приватним містом сім'ї Браницьких. Олександра захотіла створити парк в своїй резиденції – такий же, як в Європі. Саме тому тут так багато римської міфології. Поступово в парк додавалися нові елементи. Але прихід Радянської влади, а потім і фашистів знищили багато будівель, дерев. Відбудовувати вирішили тільки в кінці 40-их. Кілька кроків від пам'ятника – і відкривається Велика галявина, що займає 9 га. Оточена каскадом різноманітних дерев. Одне з яких – сімейне дерево Браницьких, сосна з чотирма стовбурами. На одному з перехресть розташована Лава декабристів. Вона також порівняно молода – встановлена в 1992 році. Не тому, що Браницькі підтримували декабристів. Через те, що майбутні декабристи часто бували у них в гостях.
А там – плавно тече Рось, несучи опале листя до Дніпра. Йдучи берегом Росі, я добралась до ставків – Половичів та Лебедине. Ставок Половичів був вкритий накидкою з жовтого листя, а по Лебединому ставку і справді плавали лебеді. А між ними – Китайський місток зі скульптурами мудреця та китаянки. Існує повір'я – якщо загадати бажання, тримаючись за бороду мудреця, воно обов'язково здійсниться.
Звідти попрямували до Дирекції парку (насправді, не знаючи, що зустрінемо попереду). На шляху побачили Сірінгарій. Щоправда кущі бузку вже поснули. Навіть листя скинули. Але поряд зеленів Коніферетум – збірка різноманітних хвойних дерев та кущів. А далі – Розарій. Я була дуже здивована тим, що в середині жовтня троянди все ще квітнуть. Уявивши, як красиво тут навесні, коли квітне бузок і починають розпускатися троянди, захотілося повернутися сюди знову.
А завершили свій шлях дорогою через Канатний парк та зустріччю з білкою. Як я вже говорила, п'ять годин дуже мало. Тому хочу повернутися до парку на весні. Тим паче, що я стільки всього не встигла побачити! Дідинець, композиція «Варна», Турецький будиночок, колона Енса, колона Глобус, Альтанка, Стара гребля, Нагірна галявина, Палієва гора, Діброва, ставки та декілька скульптур. | |
Переглядів: 515 | | |
Всього коментарів: 0 | |






